Medencetisztítás

rendszeres vagy eseti jelleggel

Medencetisztítás hatékonyan – hozzáértés nélkül lehetetlen feladat

Ahhoz, hogy élvezd a kristálytiszta vizet és elkerüld a költséges javítási munkálatokat, a medencének rendszeres tisztításra, karbantartásra van szüksége. Ez sokszor jóval több időt és erőfeszítést igényel, mint azt elsőre gondolnád. Ráadásul Dunát lehet rekeszteni a medencékhez kapható vegyszerekből, karbantartási eszközökből, melyeknek a pontos adagolását és használatát is mélyrehatóan ismerned kell.

Ha nincs kedved beleásni magad a medencetakarítás rejtelmeibe, illetve pihenésre fordítanád az így megspórolt időt, a BlueShark 20 éves szakértelmére számíthatsz.

Cégünk a következő feladatok terhét veszi le a válladról:

Medencetisztítás, medence karbantartás

Tisztítás

Ehhez a medence saját porszívó rendszerét használjuk, ami extra gyors és hatékony munkát tesz lehetővé. Segítségével maradéktalanul eltávolítjuk az olyan szennyeződéseket, mint a vízbe hullott, leülepedett falevelek, bogarak, a por, illetve az egyéb apró vagy nagyobb méretű törmelékek.

Fertőtlenítés

A megfelelő vegyszerek alkalmazásával – klórral vagy akár klór nélkül – gondoskodunk arról, hogy a baktériumok, káros mikroorganizmusok és egyéb kórokozók ne szaporodjanak el a vízben. A fertőtlenítés akár vegyszermentesen, sóval is történhet, melyhez speciális sóbontó berendezésre van szükség.

A pH-érték szabályozása

A rosszul beállított pH érték csökkenti a vegyszerek hatékonyságát és bőrirritációt is okozhat. A pH-szabályozást is elvégezzük a megfelelő vízminőség biztosítása érdekében.

Pelyhesítés

A vízben lebegő apró szennyeződéseket még a legjobb szűrőrendszerek sem képesek teljesen eltávolítani. Speciális készítmények alkalmazásával ezek nagyobb méretű pelyhekké alakíthatóak, melyekkel már könnyedén elbánik a szűrőrendszer.

Algásodás megakadályozása/algamentesítés

Az algásodás első jele a homályos, zöldes színű víz, mely idővel akár kocsonyássá is válhat. Ilyenkor már mindenképpen vegyszeres kezelésre van szükség. A kültéri medencéknél – megelőzés céljából – különösen nyáron elengedhetetlen az algamentesítő készítmények rendszeres adagolása.

Medence téliesítése és tavaszi üzembe helyezése

Amint a kinti hőmérséklet 10-15 °C alá csökken, fel kell készíteni a medencét az őszi-téli időszakra. Ha ez a lépés elmarad, jövőre, az új szezon kezdetével rengeteg lesz a tennivaló, és egyúttal a medence szerkezetében, gépészeti elemeiben is komoly károk keletkezhetnek.

A medence téliesítése többek között olyan tennivalókat foglal magában, mint a megfelelő vízszint beállítása, a gépészeti elemek szakszerű víztelenítése, illetve a szivattyú kiszerelése.

A tavaszi üzembe helyezésnél is rengeteg a feladat – ilyen például a(z):

  • takaró eltávolítása
  • alapos medencetisztítás/peremtisztítás
  • a fagytestek eltávolítása, a gépészet összeszerelése, újraindítása
  • a felmerülő hibák kijavítása,
  • valamint a megfelelő vegyszeres kezelés.