Tényleg megéri? Mivel nyújt többet egy épített medence?

Jó lenne egy saját épített medence, de nem tudod, érdemes-e belevágnod? Segítünk a döntésben! A cikkben sorra vesszük a lehetőségeket, és elmondjuk, miért érdemes emellett a típus mellett döntened.

Milyen medence típusok léteznek?

A felfújható medence egyszerűen és gyorsan felállítható – a peremet kell felfújni levegővel, majd megtölteni a medencét vízzel. Igaz, hogy egy épített medence árának a töredékébe kerül, de csoda, ha egy szezont kibír. Mérete, kialakítása igencsak korlátozott.

A fémvázas medence anyaga szintén műanyag (PVC), ami egy fémből készült kerettel van megerősítve. A fémfalú medence oldalfala galvanizált, festett acéllemezből készül, belső fala PVC fólia. Utóbbi típus már egy drágább kategóriát képvisel (áruk nagyjából 250 000 Ft-tól 1 millió forintig terjed).

A fa medence hazánkban kevésbé ismert. Egy betonvázas süllyesztett medencétől olcsóbb alternatíva, azonban élettartamuk csupán maximum 10 év.

Az előre gyártott polipropilén medence felállítása, besüllyesztése már szaktudást igényel. Tartóssága elmarad az épített betonmedencéktől, illetve egyedi méretben nem kivitelezhető. A könnyű szerkezet miatt magas talajvízállású területeken nem javasolt a telepítése.

A legnagyobb szabadságot és a legmagasabb komfortfokozatot egy épített medence jelenti.

Hazánkban a fóliával burkolt zsaluköves medence a legelterjedtebb, ami az alábbi előnyökkel rendelkezik:

  • Téliesíthető és fűthető
  • Polikarbonát medencefedéssel a fürdőzési szezon kitolható
  • Élettartama – megfelelő karbantartás esetén – akár 50 év
  • A belső fóliaburkolat könnyedén javítható, cserélhető
  • Bármilyen méret, forma és kialakítás kérhető

A fóliás betonmedencébe komplett gépészet telepíthető, ami egész évben gondoskodik a kristálytiszta, megfelelő kémiai összetételű vízről. Olyan elemek is beépíthetőek, mint a LED hangulatvilágítás, a kényeztető masszázs és nyakzuhany, így valóban személyre szabott élményben lesz részed.

Hogyan lehet saját épített medencém?

Alapvetően a magánhasználatú kerti medencék már nem engedélykötelesek. Ez alól kivételt képez az az eset, amikor új építésű háznál a tervrajzokon szerepel a medence. A helyi önkormányzatnál ajánlott érdeklődni a szükséges dokumentumokat, valamint a bejelentést illetően.

A medenceépítés egy nagyfokú rutint és szaktudást igénylő feladat, amibe egyedül nem érdemes belevágni.

Ha a vágyad egy olyan épített medence, ami egy egész életen át kiszolgálja az igényeidet, nem kell mást tenned, mint felkeresni cégünket.

Kövess minket a Facebook-on és Instagramon, hogy ne maradj le a legfontosabb információkról!